1988 yılında Gazi Üniversitesi İngiliz Filolojisi’ni bitiren Şila Gök, ardından University of Central Florida’da (UCF) Halkla İlişkiler eğitimini tamamladı.

1991 yılında Orlando’da faaliyet gösteren Kirchman CO Şirketi’nde İş geliştirme ve İletişim Yönetim Uzmanı olarak görev aldı. 1994 yılında Türkiye’ye dönmesiyle birlikte Amerikan DHL şirketinde Halkla İlişkiler Departmanı’nda iş hayatına başladı. 1995-1997 yılları arasında Teba-Daikin Şirketler Grubu’nda Halkla İlişkiler Koordinatörü olarak çalıştı. 1997-1999 yılları arasında Rekta Halkla İlişkiler’de Kurucu Ortak ve Genel Müdür olarak görev yaptı.

1999 yılında İdea Pazarlama İletişim Danışmanlığı ve Halkla İlişkiler Şirket’ini kurdu. Kurulduğu günden bu yana Türk ve uluslararası birçok markaya stratejik iletişim danışmanlığı hizmeti veren Şila Gök, halen Ajans Başkanı olarak görevini yürütmektedir. Ayrıca 2010-2011 öğretim yılında Kadir Has Üniversitesi İletişim Bölümü’nde Öğretim Görevlisi olarak Etkinlik Yönetimi dersi vermiştir. İş hayatının yanı sıra birçok sosyal sorumluluk projesinde ve ülkemizin önde gelen kurum ve derneklerinde görev alan Gök. 2011 yılında, Goldman Sachs, Harvard Universitesi ve The Wharton School işbirliği ile ortaklaşa düzenlenen dünyada ki “iİlham Veren Kadınlar, 10.000 Kadın Girişimci Projesinde” Türkiye’den seçilen 2 iş kadınından biri olmuştur. 2016 senesinde Trust Women organizasyonu tarafından aday gösterilip, Londra organizasyonuna davet aldı.

KAGİDER’de kuruluşundan bugüne kadar çeşitli görevlerde yer alarak, hala Başkan Yardımcısı olarak görev yapmakta. Ayrıca;
WPO (Women Presidents’ Organization) Kurucu Üyesi,
IWF Leadership Foundation Kurucu Üyesi,
TABA, GYIAD, TEDMER-Etik Değerler Merkezi Üyesi,
TÜHİD Üyesi,
IPRA Üyesi,
Turkish WIN Üyesi,
Amerikan Studies Association İcra Kurulu Üyesi,
Pembe İzler Derneği Kurucu ve Yönetim Kurulu Üyesi ve Yanındayız Derneği Üyesi olarak farklı alanlarda sosyal sorumluluk çalışmalarına devam etmektedir .