1977 Eskişehir doğumlu olan Tülay Hacıoğlu Şengül, ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümü’nden (1994 – 1999) mezun olduktan sonra, Uludağ Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans eğitimini (2000 – 2003) tamamlamıştır.

Şengül, eğitim hayatının ardından otomotiv sektörüne adım atmış ve kariyerinin tamamını bu sektörde geçirmiştir.

Şengül ilk olarak 1999’da Karsan Otomotiv’de başladığı profesyonel kariyerinde, 12 yıl boyunca çeşitli kademelerde görev almıştır.

Daha sonra Rollmech Automotive bünyesinde kariyerini sürdüren Şengül, burada görev aldığı 9 yıl boyunca sırasıyla Lojistik Müdürü, Üretim ve Lojistik Müdürü, Satınalma Müdürü, Kalite Müdürü, Satış ve İş Geliştirme Müdürü ve Operasyon Direktörü pozisyonlarını yönettikten sonra, 2019 yılında Maysan Mando’da Genel Müdürlük görevini üstlenmiştir.

Maysan Mando’nun küresel hedeflerine giden yolda başarıyla liderlik eden Şengül, şirkette göreve başladığından bu yana özellikle sürdürülebilir büyüme, beklenti üstü müşteri memnuniyeti, sürdürülebilir operasyonel başarı, endüstri 4.0 ve dijital dönüşüm ve insan kaynakları süreçlerindeki dönüşüme liderlik etmektedir.

Tülay H. Şengül’ün ayrıca Çin Halk Cumhuriyeti’nde de 1 yıllık iş deneyimi bulunmaktadır.

Kendi kariyerindeki başarı zincirine de her geçen gün yeni halkalar eklemeye devam eden Tülay Hacıoğlu Şengül, üst üste 3 yıl, Ekonomist Dergisi’nin Türkiye’deki En Güçlü 50 Kadın CEO listesinde yer alma başarısı göstermiştir.

Şengül ayrıca Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD), Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (BUSİAD), Türkiye Kalite Derneği (KalDer) ve KalDer Bursa Şubesi Yönetim Kurulu üyesidir.

Şengül, evli ve 2 erkek çocuk annesidir.