1978 yılında Bozüyük’te doğan Ahmet ŞEN, 1996 yılında Eskişehir Anadolu Lisesi’nde Lise, 2001 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nde Lisans, 2006 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nde Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır.

Vaillant Grup Türkiye, Türk DemirDöküm Fabrikaları A.Ş.’ de 19 yıldır mühendis ve yönetici kademelerinde çalışmış olup son 2 yıldır Yönetim Kurulu Üyesi ve Fabrika Direktörü olarak çalışmaya devam etmektedir.

2004-2009 yılları arasında Duvar Tipi Cihazlar Proje Lideri olarak DemirDöküm’ün pazara sunduğu kombilerin proje liderliğini yapmıştır. Bu projelerde yanma grubu, hidrolik grup ve elektronik grubun ürün geliştirme liderliğini üstlenmiştir.

2009-2010 yılları arasında Duvar Tipi Cihazlar Ar-Ge Yöneticisi olarak Yeni Ürün Geliştirme, Dış Pazar Geliştirme ve Hızlı Kalite İyileştirme alanlarında çalışmalar yapmıştır.

2011-2021 yılları arasında Vaillant Grup Türkiye, DemirDöküm Ar-Ge Merkezi Direktörü olarak; Proje Yönetimi, Ürün Geliştirme, Simülasyon, Patent, Elektronik, Sertifikasyon, İleri Ürün Kalite Planlaması, Test Merkezi ve Endüstriyel Tasarım Bölümlerinden sorumlu olarak görev almış olup, Türkiye’nin yerlilik oranı en yüksek kombilerini geliştiren ekibi yönetmiştir.

Yeni Ürün Geliştirme çalışmaları sonucunda Vaillant Grup Türkiye, DemirDöküm Endüstriyel ekibi, geliştirdikleri ve ürettikleri ürünler ile ısıtma, soğutma ve iklimlendirme sektöründe Türkiye’de bir ilk olan Good Design ve Green Good Design ödüllerini DemirDöküm’e kazandırmışlardır.

Çalışma hayatı boyunca Sürdürülebilirlik ve Dijitalleşme ekseninde yapılan çalışmaların daha iyi bir geleceğe atılan önemli adımlar olduğuna inanan Ahmet ŞEN, Endüstriyel stratejilerini de Sürdürülebilirlik ve Dijitalleşme ekseninde “Çevre”, “Ürünler”, “Süreçler” ve “Çalışanlar” başlıkları altında oluşturmuştur. Özellikle düşük emisyon, geri dönüşüm, enerji/malzeme verimliliği, verimli/hedefe odaklı süreçler ve sürekli eğitim ile bilgi birikimi oluşturma konularında çalışmalar yürütmektedir. Üretim sisteminde ise “rekabetçi”, “esnek”, “sürdürülebilir” ve “sürekli iyileştirme” prensipleri ile Vaillant Grup Üretim Sistemi stratejilerini Vaillant Grup DemirDöküm Fabrikası’nda hayata geçirmektedir.

Aynı zamanda profesyonel koç olan Ahmet ŞEN, kurumiçi mentörlük programlarında da mentör olarak yer almış olup; koçvari liderlik, pozitif değişim yaratma ve yüksek performans kültürü konularında çalışmalarına devam etmektedir.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.